KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14597028
*
nr 1459 7028
Curt Stoopendaal
(1893-1927), Sverige
Curt Stoopendaal (1893-1927), Sverige, tillskriven. Vikingaskepp. Ej signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 20x14cm, yttermått inklusive ram: 35x28cm
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 18:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 16:42:15
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Curt Stoopendaal
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Läs mer om Curt Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 20x14cm curt stoopendaal ej signerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vikingaskepp
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49
*
Curt Stoopendaal
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Läs mer om Curt Stoopendaal
nr 1459 7028
Curt Stoopendaal
(1893-1927), Sverige
Curt Stoopendaal (1893-1927), Sverige, tillskriven. Vikingaskepp. Ej signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 20x14cm, yttermått inklusive ram: 35x28cm
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 16:42:15 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Curt Stoopendaal
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk mÃ¥lare född 1893, död 1927.Läs mer om Curt Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 20x14cm curt stoopendaal ej signerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vikingaskepp
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49